RAF Electronic Hardware M3039-PH-5.5-1.0-2.5
Part No.:
M3039-PH-5.5-1.0-2.5
Datasheet:
M3039-PH-5.5-1.0-2.5.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M3039-PH-5.5-1.0-2.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.098" (2.49mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.217" (5.50mm)
Thickness - Overall:
0.102" (2.60mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)