RAF Electronic Hardware M3039-TE-3.6-3.9-3.1
Part No.:
M3039-TE-3.6-3.9-3.1
Datasheet:
M3039-TE-3.6-3.9-3.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3039-TE-3.6-3.9-3.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.142" (3.60mm)
Thickness - Overall:
0.217" (5.50mm)
Length - Below Head:
0.154" (3.90mm)