RAF Electronic Hardware M3039-TE-5.5-1.0-3.1
Part No.:
M3039-TE-5.5-1.0-3.1
Datasheet:
M3039-TE-5.5-1.0-3.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3039-TE-5.5-1.0-3.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.217" (5.50mm)
Thickness - Overall:
0.102" (2.60mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)