RAF Electronic Hardware M3042-N-5.5-1.5-3.2
Part No.:
M3042-N-5.5-1.5-3.2
Datasheet:
M3042-N-5.5-1.5-3.2.pdf
Comments
M3042-N-5.5-1.5-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.217" (5.50mm)
Thickness - Overall:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)