RAF Electronic Hardware M3042-N-6.97-2.18-5.64
Part No.:
M3042-N-6.97-2.18-5.64
Datasheet:
M3042-N-6.97-2.18-5.64.pdf
Comments
M3042-N-6.97-2.18-5.64 Specifications
Diameter - Inside:
0.222" (5.64mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.274" (6.97mm)
Thickness - Overall:
0.149" (3.78mm)
Length - Below Head:
0.086" (2.18mm)