RAF Electronic Hardware M3042-N-8.4-1.6-6.4
Part No.:
M3042-N-8.4-1.6-6.4
Datasheet:
M3042-N-8.4-1.6-6.4.pdf
Comments
M3042-N-8.4-1.6-6.4 Specifications
Diameter - Inside:
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.331" (8.40mm)
Thickness - Overall:
0.126" (3.20mm)
Length - Below Head:
0.063" (1.60mm)