RAF Electronic Hardware M3042-PH-6.0-3.0-4.2
Part No.:
M3042-PH-6.0-3.0-4.2
Datasheet:
M3042-PH-6.0-3.0-4.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M3042-PH-6.0-3.0-4.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.165" (4.20mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.236" (5.99mm)
Thickness - Overall:
0.181" (4.60mm)
Length - Below Head:
0.118" (3.00mm)