RAF Electronic Hardware M3058-N-8-2.2-4.064
Part No.:
M3058-N-8-2.2-4.064
Datasheet:
M3058-N-8-2.2-4.064.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M3058-N-8-2.2-4.064 Specifications
Diameter - Inside:
0.160" (4.06mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.315" (8.00mm)
Thickness - Overall:
0.165" (4.20mm)
Length - Below Head:
0.087" (2.20mm)