RAF Electronic Hardware M3060-N-3.7-1.5-3.2
Part No.:
M3060-N-3.7-1.5-3.2
Datasheet:
M3060-N-3.7-1.5-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M3060-N-3.7-1.5-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.146" (3.70mm)
Thickness - Overall:
0.138" (3.50mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)