RAF Electronic Hardware M3063-TE-5.8-2.0-3.0
Part No.:
M3063-TE-5.8-2.0-3.0
Datasheet:
M3063-TE-5.8-2.0-3.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3063-TE-5.8-2.0-3.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.354" (9.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.228" (5.80mm)
Thickness - Overall:
0.157" (4.00mm)
Length - Below Head:
0.079" (2.00mm)