RAF Electronic Hardware M3108-N-6.3-4.0-4.2
Part No.:
M3108-N-6.3-4.0-4.2
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M3108-N-6.3-4.0-4.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
Inventory:0
Comments
M3108-N-6.3-4.0-4.2 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.165" (4.20mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.248" (6.30mm)
Thickness - Overall:
0.260" (6.60mm)
Length - Below Head:
0.157" (4.00mm)