RAF Electronic Hardware M3125-PH-3.7-1.0-3.0
Part No.:
M3125-PH-3.7-1.0-3.0
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M3125-PH-3.7-1.0-3.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Shipping
Inventory:0
Comments
M3125-PH-3.7-1.0-3.0 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.146" (3.70mm)
Thickness - Overall:
0.165" (4.20mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)