RAF Electronic Hardware M3126-PH-3.7-1.0-3.0
Part No.:
M3126-PH-3.7-1.0-3.0
Datasheet:
M3126-PH-3.7-1.0-3.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M3126-PH-3.7-1.0-3.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.146" (3.70mm)
Thickness - Overall:
0.165" (4.20mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)