RAF Electronic Hardware M3132-N-9.78-3.59-7.92
Part No.:
M3132-N-9.78-3.59-7.92
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M3132-N-9.78-3.59-7.92.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
Inventory:0
Comments
M3132-N-9.78-3.59-7.92 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.312" (7.92mm)
Diameter - Outside:
0.472" (11.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.385" (9.78mm)
Thickness - Overall:
0.267" (6.79mm)
Length - Below Head:
0.141" (3.57mm)