RAF Electronic Hardware M3133-PH-8.0-3.2-5.0
Part No.:
M3133-PH-8.0-3.2-5.0
Datasheet:
M3133-PH-8.0-3.2-5.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M3133-PH-8.0-3.2-5.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Outside:
0.512" (13.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.315" (8.00mm)
Thickness - Overall:
0.252" (6.40mm)
Length - Below Head:
0.126" (3.20mm)