RAF Electronic Hardware M3467-B-16
Part No.:
M3467-B-16
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
M3467-B-16.pdf
Description:
METRIC THUMB SCREWELECTRO TIN8MM
Shipping
Inventory:0
Comments
M3467-B-16 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.197" (5.00mm)
Length - Below Head:
0.433" (11.00mm)
Length - Overall:
0.630" (16.00mm)