RAF Electronic Hardware M3566-B-12
Part No.:
M3566-B-12
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Nuts
Package:
Datasheet:
M3566-B-12.pdf
Description:
METRIC THUMB NUTSCLEAR ZINC19MM
Shipping
Inventory:0
Comments
M3566-B-12 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Thumb
Thread Size:
M8x1.25
Thickness:
0.472" (12.00mm)
Width:
0.748" (19.00mm)