Kanebridge M8100D603A2
Part No.:
M8100D603A2
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Carriage Bolt - Square Neck Roun
Shipping
Inventory:2,000
Comments
M8100D603A2 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Carriage Bolt
Screw Head Type:
Round Head
Drive Type:
Features:
Standard
Thread Size:
M8x1.25
Head Diameter:
0.762" (19.35mm)
Head Height:
0.173" (4.40mm)
Length - Below Head:
3.937" (100.00mm)
Length - Overall:
4.110" (104.40mm)