Ruland Manufacturing MDCDE57-15-14-A
Part No.:
MDCDE57-15-14-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
MDCDE57-15-14-A.pdf
Description:
15 MM X 14 MM DISC COUPLING
Shipping
Inventory:5
Comments
MDCDE57-15-14-A Specifications
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Disc Coupling
Specifications:
2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 3.080" (78.20mm) Length