Ruland Manufacturing MDCDK57-30-19-A
Part No.:
MDCDK57-30-19-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
MDCDK57-30-19-A.pdf
Description:
30 MM X 19 MM DISC COUPLING
Shipping
Inventory:7
Comments
MDCDK57-30-19-A Specifications
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Disc Coupling
Specifications:
2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 3.080" (78.20mm) Length