Essentra Components MDLSP1-12M-01
Part No.:
MDLSP1-12M-01
Datasheet:
MDLSP1-12M-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM
Shipping
Inventory:3,150
Comments
MDLSP1-12M-01 Specifications
Series:
Richco, MDLSP1
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.760" (19.30mm)
Support Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Support Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)