Essentra Components MDLSP2-12M-01
Part No.:
MDLSP2-12M-01
Datasheet:
MDLSP2-12M-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM
Shipping
Inventory:2,836
Comments
MDLSP2-12M-01 Specifications
Series:
Richco, MDLSP2
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.839" (21.30mm)
Support Hole Diameter:
0.138" (3.50mm)
Support Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter:
0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)