Essentra Components MDLSP2-22M-01
Part No.:
MDLSP2-22M-01
Datasheet:
MDLSP2-22M-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 22MM
Shipping
Inventory:1,204
Comments
MDLSP2-22M-01 Specifications
Series:
Richco, MDLSP2
Between Board Height:
0.866" (22.00mm)
Length - Overall:
1.232" (31.30mm)
Support Hole Diameter:
0.138" (3.50mm)
Support Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter:
0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.065" (1.65mm)