Kanebridge MI6100MZPA4
Part No.:
MI6100MZPA4
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Machine Screw - Pozi Drive Pan H
Shipping
Inventory:4,000
Comments
MI6100MZPA4 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Pozi
Features:
Standard
Thread Size:
M6x1
Head Diameter:
0.464" (11.79mm)
Head Height:
0.175" (4.45mm)
Length - Below Head:
3.937" (100.00mm)
Length - Overall:
4.112" (104.45mm)