onsemi MID400TVM
Part No.:
MID400TVM
Manufacturer:
onsemi
Category:
Special Purpose Isolators
Package:
8-DIP (0.400", 10.16mm)
Datasheet:
MID400TVM.pdf
Description:
8PW AC-MON WL DIP VDE
Shipping
Inventory:0
Comments
MID400TVM Specifications
Manufacturer
onsemi
Series:
Package/Case:
8-DIP (0.400", 10.16mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
AC Line Monitor
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Input Type:
AC, DC
Current - Output / Channel:
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5 V
Current - DC Forward (If) (Max):
Voltage - Supply:
7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C