onsemi MID400WV
Part No.:
MID400WV
Manufacturer:
onsemi
Category:
Special Purpose Isolators
Package:
8-DIP (0.400", 10.16mm)
Datasheet:
MID400WV.pdf
Description:
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
MID400WV Specifications
Manufacturer
onsemi
Series:
Package/Case:
8-DIP (0.400", 10.16mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
AC Line Monitor
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Input Type:
AC, DC
Current - Output / Channel:
20mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
1ms, 1ms (Typ)
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5 V
Current - DC Forward (If) (Max):
30 mA
Voltage - Supply:
7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C