Ruland Manufacturing MJCC41-20-A
Part No.:
MJCC41-20-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
MJCC41-20-A.pdf
Description:
20 MM JAW COUPLING HUB
Shipping
Inventory:117
Comments
MJCC41-20-A Specifications
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Coupling Hub
Specifications:
1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 0.709" (18.00mm) Length