Essentra Components MMB-125-01BK
Part No.:
MMB-125-01BK
Datasheet:
MMB-125-01BK.pdf
Description:
MOUNTING BUTTON 0.330" NYLON BLK
Shipping
Inventory:5,379
Comments
MMB-125-01BK Specifications
Rivet Length:
0.330" (8.38mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.040" (1.02mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.080" ~ 0.100" (2.03mm ~ 2.54mm)