Essentra Components MMB-136-01
Part No.:
MMB-136-01
Datasheet:
MMB-136-01.pdf
Description:
MOUNTING BUTTON 0.437" NYLN NRTL
Shipping
Inventory:1,426
Comments
MMB-136-01 Specifications
Rivet Length:
0.437" (11.10mm) 7/16"
Head Diameter:
0.406" (10.31mm)
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Hole Diameter:
0.136" (3.45mm)
Grip Range:
0.114" ~ 0.157" (2.90mm ~ 4.00mm)