Essentra Components MMB-136-01BK
Part No.:
MMB-136-01BK
Datasheet:
MMB-136-01BK.pdf
Description:
MOUNTING BUTTON 0.437" NYLON BLK
Shipping
Inventory:1,046
Comments
MMB-136-01BK Specifications
Rivet Length:
0.437" (11.10mm) 7/16"
Head Diameter:
0.406" (10.31mm)
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Hole Diameter:
0.136" (3.45mm)
Grip Range:
0.114" ~ 0.157" (2.90mm ~ 4.00mm)