Isocom Components 2004 LTD MOC3009SMT&R
Part No.:
MOC3009SMT&R
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
MOC3009SMT&R.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
MOC3009SMT&R Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Off State:
250 V
Static dV/dt (Min):
10V/µs (Typ)
Current - LED Trigger (Ift) (Max):
30mA
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Current - Hold (Ih):
100µA (Typ)
Turn On Time:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C