onsemi MOC3022.300
Part No.:
MOC3022.300
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
MOC3022.300.pdf
Description:
ISOL 5.3KVRMS 1CH TRIAC OUT 6DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
MOC3022.300 Specifications
Manufacturer
onsemi
Series:
Package/Case:
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Off State:
400 V
Static dV/dt (Min):
Current - LED Trigger (Ift) (Max):
10mA
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Current - Hold (Ih):
100µA
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA