onsemi MOC5007SM
Part No.:
MOC5007SM
Manufacturer:
onsemi
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
MOC5007SM.pdf
Description:
OPTOCOUPLER SCHMIT TRIG LP SMD
Shipping
Inventory:0
Comments
MOC5007SM Specifications
Manufacturer
onsemi
Series:
GlobalOptoisolator™
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Number of Channels:
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Voltage - Isolation:
7500Vpk
Common Mode Transient Immunity (Min):
Input Type:
DC
Output Type:
Open Collector
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - DC Forward (If) (Max):
1.6mA