onsemi MOC5007TVM
Part No.:
MOC5007TVM
Package:
6-DIP (0.400", 10.16mm)
Datasheet:
MOC5007TVM.pdf
Description:
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Comments
MOC5007TVM Specifications
Package/Case:
6-DIP (0.400", 10.16mm)
Packaging:
Tube
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Current - DC Forward (If) (Max):
1.6mA