onsemi MOC5008FM
Part No.:
MOC5008FM
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
MOC5008FM.pdf
Description:
OPTOCOUP SCHMIT TRIG LO PRO 6SMD
Comments
MOC5008FM Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Bag
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Current - DC Forward (If) (Max):
1.6mA