Isocom Components 2004 LTD MOC5008G
Part No.:
MOC5008G
Package:
6-DIP (0.400", 10.16mm)
Datasheet:
MOC5008G.pdf
Shipping
Inventory:55
Comments
MOC5008G Specifications
Package/Case:
6-DIP (0.400", 10.16mm)
Packaging:
Tube
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V (Max)
Current - DC Forward (If) (Max):
50mA
Voltage - Supply:
16V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C