onsemi MOC5008SR2VM
Part No.:
MOC5008SR2VM
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
MOC5008SR2VM.pdf
Description:
OPTOCOUP VDE SCHMIT TRIG LP SMD
Comments
MOC5008SR2VM Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Current - DC Forward (If) (Max):
4mA