onsemi MOC5008SVM
Part No.:
MOC5008SVM
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
MOC5008SVM.pdf
Description:
OPTOCOUP VDE SCHMIT TRIG LP SMD
Comments
MOC5008SVM Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Bag
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Current - DC Forward (If) (Max):
4mA