Essentra Components MSNE-10M-01
Part No.:
MSNE-10M-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
MSNE-10M-01.pdf
Description:
BRD SPT SCREW MNT SNAP LOCK 10MM
Shipping
Inventory:0
Comments
MSNE-10M-01 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MSNE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Holding Type:
Screw Mount
Mounting Type:
Snap Lock
Between Board Height:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.610" (15.50mm)
Support Hole Diameter:
Support Panel Thickness:
Mounting Hole Diameter:
0.169" (4.30mm) Square
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)