Boyd Laconia, LLC N100-70/2-009
Part No.:
N100-70/2-009
Datasheet:
N100-70/2-009.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -9
Shipping
Inventory:6,998
Comments
N100-70/2-009 Specifications
Dash Number:
-009
Diameter - Inside:
0.208" (5.28mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C