Boyd Laconia, LLC N100-70/2-011
Part No.:
N100-70/2-011
Datasheet:
N100-70/2-011.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -11
Shipping
Inventory:2,317
Comments
N100-70/2-011 Specifications
Dash Number:
-011
Diameter - Inside:
0.301" (7.65mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C