Boyd Laconia, LLC N100-70/2-012
Part No.:
N100-70/2-012
Datasheet:
N100-70/2-012.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -12
Shipping
Inventory:2,172
Comments
N100-70/2-012 Specifications
Dash Number:
-012
Diameter - Inside:
0.364" (9.25mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C