L-com NB-HPLG-063
Part No.:
NB-HPLG-063
Manufacturer:
L-com
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
Description:
LIQUID TIGHT HOLE PLUG (.130-.37
Shipping
Inventory:0
Comments
NB-HPLG-063 Specifications
Manufacturer
L-com
Series:
NB
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Body Plug
Color:
Black
Material:
Nylon
Hole Diameter:
Flange Diameter:
1.030" (26.16mm)
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.630" (16.00mm)