Festo Corporation NRH-35-2000
Part No.:
NRH-35-2000
Manufacturer:
Festo Corporation
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
NRH-35-2000.pdf
Description:
DIN MOUNTING RAIL
Shipping
Inventory:0
Comments
NRH-35-2000 Specifications
Manufacturer
Festo Corporation
Series:
NRH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Top Hat
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm)
Length:
78.740" (2000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)