Essentra Components NSE-1580-M2-4
Part No.:
NSE-1580-M2-4
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2
Shipping
Inventory:0
Comments
NSE-1580-M2-4 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
NSE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M2
Head Diameter:
0.158" (4.01mm)
Head Height:
0.051" (1.30mm)
Length - Below Head:
0.158" (4.01mm)
Length - Overall:
0.209" (5.31mm)