Essentra Components NSE-1580-M2-6
Part No.:
NSE-1580-M2-6
Description:
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2
Comments
NSE-1580-M2-6 Specifications
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M2
Head Diameter:
0.158" (4.01mm)
Head Height:
0.051" (1.30mm)
Length - Below Head:
0.236" (6.00mm)
Length - Overall:
0.287" (7.29mm)