Essentra Components NSE-2010-M6-10
Part No.:
NSE-2010-M6-10
Datasheet:
NSE-2010-M6-10.pdf
Description:
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6
Comments
NSE-2010-M6-10 Specifications
Thread Size:
M6
Head Diameter:
0.444" (11.28mm)
Length - Overall:
0.394" (10.00mm)