Essentra Components NSE-34812-M3-20
Part No.:
NSE-34812-M3-20
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
NSE-34812-M3-20.pdf
Description:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M3
Shipping
Inventory:0
Comments
NSE-34812-M3-20 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
NSE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M3
Head Diameter:
0.236" (5.99mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.882" (22.40mm)