Essentra Components NSE-34812-M4-10
Part No.:
NSE-34812-M4-10
Datasheet:
NSE-34812-M4-10.pdf
Description:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4
Comments
NSE-34812-M4-10 Specifications
Thread Size:
M4
Head Diameter:
0.315" (8.00mm)
Head Height:
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.516" (13.10mm)