Essentra Components NSE-34812-M5-10
Part No.:
NSE-34812-M5-10
Datasheet:
NSE-34812-M5-10.pdf
Description:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5
Comments
NSE-34812-M5-10 Specifications
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M5
Head Diameter:
0.374" (9.50mm)
Head Height:
0.146" (3.70mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.539" (13.70mm)